Strona główna
Aktualności
O samorządzie
Interpelacje
Stanowiska
Inwestycje
O Saskiej Kępie
Święto Saskiej Kępy
Galeria
Odsyłacze
Mapa strony
Redakcja
Kontakt

 

 
  • Święto Saskiej Kępy w 2014 roku - wybrane elementy programu:

Poniżej prezentujemy skrót informacji nadesłanych przez organizatorów poszczególnych wydarzeń.

  • ulica Francuska 16-20, godz. 14.00-22.00
    • „Stowarzyszenie ŁADna Kępa” – stoisko promocyjne.
    Stowarzyszenie, którego głównym celem są działania na rzecz zachowania zabytkowego charakteru Saskiej Kępy, zaprezentuje działalność organizacji, przybliży najważniejsze tematy związane z ochroną zabytków i zieleni Saskiej Kępy, jej rozwojem i estetyką.
    Przedstawione zostaną również sylwetki architektów, których projekty i realizacje, zdeterminowały i określiły charakter Saskiej Kępy:
    • „Architekci i Architektura Saskiej Kępy” – wystawa opowiada o wybitnych architektach, sztandarowych realizacjach lat 30. XX ale również dotyczy mniej znanych projektantów, których budynki mijamy na co dzień. Wystawa opracowywana od trzech lat, każdorazowo wzbogacana jest o nowe plansze.
    • „Stanisław Barylski – architekt Saskiej Kępy” - trasa spacerowa szlakiem zrealizowanych budynków architekta w formie mapki i z opisem poszczególnych adresów. Opracowanie powstało we współpracy z rodziną architekta.
     
  • ulica Zwycięzców 11, róg ul. Katowickiej - skwer przed „Plonem”, godz. 14.00-22.00
    „Wokół Plonu” - wydarzenia artystyczne przybliżające sylwetki twórców związanych z Saską Kępą i ich dzieła. Całość przygotowana przez mieszkańców i sympatyków Saskiej Kępy w celu wspierania działań służących uporządkowaniu przestrzeni przy płaskorzeźbie „Plon”.
    W tle wydarzeń na pianinie grać będzie Stefan Walczykiewicz, a „Kępa Café” zaprosi na zimne napoje i odpoczynek na leżakach.
    Zaprezentujemy m.in.:
    • „Syreny Saskiej Kepy” – plansza i makieta
    • rzeźby Józefa Gosławskiego - wystawa
    • „Płaskorzeźba Plon” – wystawa
    • Ekspozycja zrekonstuowanych siedzisk ławek
    • „Od Zakopanego do Saskiej Kępy – twórczość Stefana Momota” - instalacja plenerowa, zorganizowana przez Fundację Sztuka Stosowana, przedstawiająca artystyczną drogę twórcy od Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem, przez Szkołę Sztuk Pięknych w Warszawie, aż do pracowni rzeźbiarskiej na Saskiej Kępie. Instalacja składa się z unikalnych archiwalnych zdjęć oraz prezentacji rzeźb gipsowych i projektów artysty.
    • „Rzeźbiarze Saskiej Kepy. Warto o nich pamiętać” – wystawa prezentująca sylwetki rzeźbiarzy mieszkających i tworzących na Saskiej Kępie w okresie przed i powojennym.
    • 17.00 i 17.30 - „Ożywienie pod Plonem” – pantomima w wykonaniu młodzieżowej grupy Klubu Sportowego “Syrena” działającego na terenie Saskiej Kępy i Gocławia. Podczas dwóch spektakli młodzież wcielająca się w postacie nieistniejących obecnie rzeźb z ulicy Katowickiej, wykona pokaz pantomimiczno-taneczny przy podkładzie muzycznym.
    • Spacery:
    15.00 – “Kolonia Włościańska” - spacer z Hanną Dzielińską
    18.00 – ulica Katowicka - spacer z Anną Rudzką i Hanną Faryną-Paszkiewicz, autorką monografii Saskiej Kępy, w towarzystwie ożywionych rzeźb.
    Na wydarzenia zapraszają: mieszkańcy Saskiej Kępy, Stowarzyszenie „ŁADna Kępa”, Fundacja Sztuka Stosowana, Fundacja Działań Kulturalnych i Społecznych oraz Klub Sportowy “Syrena”.
     
  • Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków (OW ZPAP) na ŚWIĘCIE SASKIEJ KĘPY w Ogrodzie Anny Foryckiej-Putiatyckiej, ul. Obrońców 12
    Garden Art Gallery
    Od paru lat podczas Święta Saskiej Kępy otwieramy nasz ogród przy Obrońców 12, zapraszając grupę zaprzyjaźnionych artystów malarzy i rzeźbiarzy zrzeszonych w Okręgu Warszawskim ZPAP. W ubiegłych latach można było przyglądać się pracy młodego artysty Marcina Hugo Badera malującego w plenerze na sztalugach, czy śledzić pracę początkującego twórcy Lecha Maślankiewicza, który tworzył MURAL na betonowym płocie, dokumentując co jakiś czas etapy swojej pracy. Spotkania w ogrodzie i pracowni Anny Foryckiej-Putiatyckiej dają możliwość ciekawych rozmów i wymiany doświadczeń na temat współczesnej sztuki polskiej. Artyści chętnie dyskutują o swojej twórczości, dzieląc się z gośćmi swoimi dokonaniami. Szeroki wachlarz technik malarskich i rzeźbiarskich, podejmowane tematy i wyzwania dają wyobrażenie o współczesnej twórczości naszych kolegów, od typowego malarstwa olejnego poprzez grafikę, rysunek, mural, rzeźbę, aż po techniki grafiki komputerowej. W ogrodzie spotka się również ciekawych gości, którzy tradycyjnie zaglądają do naszego domu, otwartego na ludzi kultury i nauki, gdzie przez wiele lat prowadziliśmy spotkania naukowo-kulturalne w ramach Stowarzyszenia „Souvenir Napoleonien”, czy "Varsovie Accueil". Przychodzą tu poeci, dziennikarze, naukowcy, muzycy, a wszystkim przewodniczą artyści z Okręgu Warszawskiego, odwiedzający swoich kolegów. Nasze Stowarzyszenie jednoczy świat artystyczny, naukowy, ale też świat biznesu. Troską założycieli ZPAP sprzed 100 lat było podniesienie rangi sztuki i wysoki poziom artystyczny wystaw z uwzględnieniem współczesnych trendów oraz podejmowanie wspólnych działań w sprawach artystycznych i ustawodawczych. Mając to na uwadze, artyści zaczęli intensywnie organizować się wokół grup i wystaw oraz wychodzić na zewnątrz, by wreszcie być zauważonym, docenionym - również materialnie. Jesteśmy przedstawicielami grup skupionych przy OW ZPAP, które rozwinęły szeroko swoją działalność artystyczną w ostatnich latach pod przewodnictwem mądrych menadżerów życia artystycznego. Nie można nie wspomnieć w tym miejscu o zasługach prezesów prof. Marka Dzienkiewicza i malarza Jacka Maślankiewicza mądrze zaangażowanych w rozwój naszego stowarzyszenia. Dobra współpraca z Prezesem Zarządu Głównego ZPAP rzeźbiarzem prof. Jackiem Kucabą jest dowodem na to, że razem można "przenosić góry". Od kilku lat mówi się o naszym Stowarzyszeniu tylko dobrze i to nie tylko w Warszawie, ale również w środowiskach twórczych w Polsce i poza jej granicami.
    Związek Polskich Artystów Plastyków miał przed wojną swoją siedzibę na Saskiej Kępie. Przez ostatnich kilka lat nasze biuro mieściło się przy ul. Gruzińskiej - tak więc kontynuując chlubne tradycje, nadal jesteśmy związani z dzielnicą artystów, nie tylko egzystencjonalnie ale również emocjonalnie, gdyż na Saskiej Kępie wielu z nas ma swoje pracownie i mieszkania.

    W tym roku będę gościć w mojej Garden Art Gallery :
    Malarzy:
    Mareka Ałaszewskiego – malarza i muzyka,
    Wandę Badowską-Twarowską, malarkę, kuratorkę międzynarodowych wystaw Visual Dance
    Barbarę Bielecką-Woźniczko, graficzkę i malarkę, kuratorkę wystaw w Galerii „U”
    Dom Kultury "Stokłosy"
    Jolantę Caban, znaną malarkę
    Janusza Cegiełę, malarza i krytyka sztuki
    Jana Brodziaka, wybitnego malarza
    Alinę Doradę – Krawczyk, ambitną malarkę, członkinię multimedialnych grup twórczych i Międzynarodowego Ruchu Artystycznego „Interferance”
    Edytę Dzierż, malarkę, przedstawicielkę ruchu „Młodzi sztuką”
    Bożenę Korulską, malarkę, scenografa teatrów w Warszawie i USA
    Magdalenę Hajnosz, graficzkę i marlarkę
    Jana Kruche, malarza i architekta
    Bogusława Lustyka, grafika o renomie światowej, oficjalnego artystę Kentucky Derby
    Jacka Maślankiewicza, znakomitego malarza, Prezesa OW ZPAP
    Mirosława Mirońskiego, grafika, malarza, krytyka sztuki i dziennikarza
    Mareka Ruffa, malarza, założyciela Międzynarodowego Ruchu - Decentryzm
    Rzeźbiarzy:
    Katarzynę Bułkę Matłacz młodą rzeźbiarkę, projektantkę statuetek, która uzyskała główną nagrodę na „Salonie d’Automne-Courbon” w Paryżu w 2013 r., Jacka Müldnera-Nieckowskiego, rzeźbiarza, zasłużonego Działacza Kultury. Otwarta będzie pracownia Anny Foryckiej – Putiatyckiej, malarki, założycielki Grupy Twórczej „Symfonia” zajmującej się syntezą sztuk, malarstwem inspirowanym muzyką i literaturą.

    Anna Forycka-Putiatycka
  • ul. Alfreda Nobla 18/26, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr Henryka Jordana, godz. 10.00-18.00
    Szanowni Państwo,
    serdecznie zapraszam wszystkich Państwa, waszych przyjaciół oraz znajomych, niezależnie od wieku, do wzięcia udziału w tegorocznym Święcie Saskiej Kępy [...] . Na scenie zobaczymy występy naszych młodych artystów, którzy reprezentują:
    - Przedszkole Nr 295 „Kraina Bajek”,
    - Przedszkole Nr 296 „Bajkowy Parasol”,
    - Przedszkole Nr 292,
    - Przedszkole Antoine de Saint-Exupery,
    - Szkołę Podstawową Nr 143 im. Stefana Starzyńskiego,
    - Szkołę tańca Fast-Step,
    - Przedszkole Nr 392 „Wróbelka Elemelka”,
    - Przedszkole Happy Time,
    - Wonderful Years School,
    - Przedszkole Nr 180,
    - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 2,
    - Szkołę Podstawową Nr 168 im. Wiktora Gomulickiego,
    - Szkołę języka angielskiego Early Stage.
    Będzie można obejrzeć również pokaz iluzji oraz premierowe wykonanie piosenki o Saskiej Kępie napisanej specjalnie dla nas przez Pana Tomasza Bielińskiego. Jordanek tego dnia wypełnią dodatkowo niezliczone atrakcje, z których od godziny 10:00 aż do godziny 18:00 będzie można korzystać bez ograniczeń i w dodatku całkiem za darmo. Zapraszam zatem do korzystania z następujących stanowisk i stref:
    - stanowiska malowania buziek i ozdabiania włosów (zaplatanie warkoczyków, wplatanie koralików,
    malowanie włosów),
    - fabryka papierowych kapeluszy,
    - strefa zabaw z chustą animacyjną Klanzy,
    - strefa mini footbalu (mini mecze, strzały na bramkę itp.),
    - strefa gier i zabaw sportowych (tory przeszkód, skoki na piłkach itp.),
    - strefa rodzinnej budowy z klocków,
    - strefa zabaw artystyczno-językowych,
    - strefa mini warsztatów artystycznych (ceramiczne, plastyczne, ręczne wykonywanie ozdób itp.),
    - strefa gier logicznych (warcaby, szachy, plenerowe kółko i krzyżyk).
    Będą także dostępne, oczywiście również bezpłatnie, różnego rodzaju urządzenia rozrywkowe:
    - kolejka elektryczna,
    - duża zjeżdżalnia pneumatyczna „Plastelina”,
    - bajkowy zamek pneumatyczny dla dzieci młodszych,
    - Eurobungy dla nieco starszych,
    - zamek pneumatyczny „Kot w butach”.
    Na przygotowanych stanowiska i w strefach będą organizowane konkursy z nagrodami a dla chętnych
    zapewnimy możliwość zakupu drobnych przekąsek takich jak popcorn, prażynki, wata cukrowa.
    A zatem dla każdego coś miłego. Mam nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku nasz Jordanek stanie
    się najwspanialszą, kolorową wyspą rodzinnego świętowania i wypoczynku.
    Do zobaczenia „Spotkajmy się na Saskiej Kępie - w Jordanku”,
    Andrzej Kołodziejczyk
  • Zdjęcia udostępnione przez Centrum Promocji Kultury:

 

 

 

 

 

  •  Zdjęcia udostępnione przez p. Magdę Czerwosz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już 21 maja VI ¦więto Saskiej Kępy. W tym roku odbędzie się ono w tym samym dniu co ¦więto Wisły. Motywem przewodnim będ± "Szalone lata 20-30". W planach m.in. wystawy, pochody, festyn, pokazy filmów, zajęcia dla dzieci oraz koncert galowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Program ¦więta Saskiej Kępy:

„Szalone lata 20-30”

¦więto Saskiej Kępy

VI edycja

21 maja /sobota/ 2011 r. w godz. 14:00-22:00

ul. Francuska

 

Reżyser: Jan Szurmiej

Scenograf: Krzysztof Baumiller

Organizatorzy: Stołeczna Estrada, Urz±d Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy

 

14:00 – Od strony Ronda Waszyngtona rusza tradycyjny pochód, którego czoło stanowi jeĽdziec w mundurze na białym koniu, w asy¶cie „Szwadronu Jazdy Polskiej” z Wesołej stanowi±cy formację konn± w mundurach ułańskich z okresu „międzywojnia” i „Stowarzyszenia grupy rekonstrukcji historycznych X Pułku Piechoty z  Łowicza”. Dalej grupa młodzieży (ok. 50 osób z Zespołu Szkół im. A. Osieckiej na Saskiej Kępie) ubrani w kolorowe meloniki, nios±cy zielone baloniki, symbol pierwszego polskiego kabaretu „Zielony Balonik”. Pochód zamyka  kawalkada przedwojennych samochodów z „Automobilklubu Polski”. Pochód zatrzymuje się przy małej scenie u zbiegu ulic Obrońców i Francuskiej przy rzeĽbie ulicznej Agnieszki Osieckiej.

 

Organizatorzy zapraszaj± do udziału w konkursie na strój z lat 20-tych, 30-tych XX wieku. Spo¶ród widzów jury wybierze laureatów, których strój najwierniej będzie odtwarzał klimat tych lat. Nagrody – niespodzianki.

 

Program imprezy:

14:00 – 19:00 – Festyn uliczny

 

Scena „Qui Pro Quo” – u zbiegu ulic Obrońców i Francuskiej

14:30 – Uroczyste otwarcie ¦więta Saskiej Kępy. Po otwarciu chór Artura Backiela tradycyjnie wykonuje hymn „¦więta Saskiej Kępy”, „Małgo¶kę”. Ceremonię otwarcia poprowadzi Jacek Borkowski.

 

15:00 – Spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie pt. „Słodkie lata 20..30…” w dwóch czę¶ciach.  Udział w nim bierze 6 aktorek i 6 aktorów.

 

17:30Projekt Warszawiak w wykonaniu:

Łukasz Garlicki – aktor
Jacek Jędrasik – autor tekstów, muzyki do przedstawień teatralnych.
Marek Kępa – utalentowany gitarzysta młodego pokolenia
Szymon Orfn – reżyser dĽwięku, kompozytor, bębniarz.

 

Inne atrakcje:

 

ul. Berezyńska 26, RADIO - CAFFE – FOGG – prezentacja archiwalnych nagrań, piosenek filmowych i kabaretowych. Gospodarzem RADIO - CAFFE – FOGG jest popularny dziennikarz muzyczny radia i telewizji. Multimedia prezentuj± archiwalne zdjęcia wnętrz przedwojennych kabaretów i ich wykonawców. Przed  RADIO - CAFFE – FOGG podest dancingowy gdzie grupa fordanserów zachęca uczestników ¦więta do wspólnej zabawy.

 

Godz. 14:00 – 22:00 ( zbieg ulic Obrońców i Francuskiej i wzdłuż ul. Francuskiej)

Przy ulicy Zwycięzców w okolicy dawnej Głównej sceny SALON STARYCH AUTOMOBILÓW oraz OBÓZ WOJSKOWY Z UŁANAMI, KOŃMI, ARMATˇ – interaktywne miejsce, które miałoby charakter historyczny, z pogadankami tematycznymi, fotografowaniem się na tle tego anturażu itp.

 

W pobliżu rzeĽby Agnieszki stoisko fundacji „Okularnicy” – tradycyjna już sprzedaż wydawnictw i fonografii zwi±zanych z tematem ¦więta i jego Patronk±.

 

Koncerty zespołów:

 

ul. Francuska 44 – koncerty zespołów Dogbite, Redroom, HangOverDrive, Rafineria, 2 LATE

 

ul. Francuska 32 – Teatr Paradox pod kierownictwem Marka Medyńskiego, Joanna Vorbrodt Duo, Teatr NORA

 

ul. Lipska 26, godz. 15:30 – odsłonięcie tablicy pami±tkowej, po¶więconej konspiracyjnej drukarni, występ Chóru Kameralnego pod kierownictwem Barbary Sroki.

 

ul. Bułgarska 38 – wystawa rysunków, grafik, akwarel Profesora Henryka D±browskiego.

 

ul. Walecznych 5, Klub Lovery – wystawa rysunków satyrycznych Jacka Gawłowskiego.

 

ul. Francuska 12, HerbaciarniaJoanna Szczepkowska czyta swoje wiersze, a także recital kabaretowych piosenek własnych i 20-lecia międzywojennego w wykonaniu Kamila Banasiaka.

 

ul. Zwycięzców 21, restauracja Passe Partou, godz. 16:00 – spotkanie z autork± i bohaterami ksi±żki „Humor w genach”, a także z autorkami nowych rozdziałów – Hann± Faryn±-Paszkiewicz i Joann± Faryn±. Fragmenty przeczyta Zofia Zborowska.

 

Do¶wiadczalna Pracownia Litografii im. Pabla Picassaul. Obrońców 28/30 – wernisaż Artystów Litografii, godz. 18.00 - koncert zespołu Dixie Warsaw Jazzmen.

 

ul. Francuska 15, Księgarnia EUREKA, godz. 15:00–17:00 – spotkanie z autork±, Elizabeth Dud±.

 

ul. Francuska 31, Caffe Baobab – Koncert bębniarski afrykańskich muzyków mieszkaj±cych w Warszawie, a także prezentacja Afrykańskiej Szkoły Ruchu i Tańca UANGA.

 

Biblioteki przy ul. Meksykańskiej 3 i Al. Waszyngtona 2B, w godz. 11:00-16:00 – wystawa ksi±żek zwi±zanych z literatur± okresu międzywojennego XX wieku, a także zajęcia plastyczne i zabawy dla dzieci.

 

ul. Zwycięzców 11 – spotkanie pod „Plonem” – wystawa „Architekci i RzeĽbiarze”.

 

Pl. Waszyngtona 2a (róg ul. Francuskiej) - Instalacja Agaty Mocarskiej „Cyber Miki” oraz „Billy Holiday” – instalacja Pleasure Poster Magazine – rozkładówki Animal Issue.

 

ul. Francuska 30, kawiarnia Francuska 30,  godz. 15.00 i 17.00 - wykład inż. mierniczego, Pana Marka Wittke – Witeckiego pt. „Rozwój przestrzenny Saskiej Kępy”. Wystawa o tym samym tytule zlokalizowana będzie w wiacie przystankowej na wysoko¶ci ul. Francuskiej 32 (przystanek „Francuska 02”).

 

ul. Francuska 50, Cafe Borgia, godz. 12.00 – czytanie bajki dla dzieci „O zaj±cu, który szukał swego miejsca” autorstwa Agaty Baranowskiej, a także gry i zabawy dla dzieci.

 

Wydawnictwo APOSTOLICUM – promocja ksi±żki.

 

Gra miejska - Szlak kulturowy, zaczynaj±cy się w Parku Skaryszewskim, gdzie odbyłby się teatr uliczny, następnie za współprac± z lokalnymi kawiarniami przedstawienie miszkańcom ciekawostek zwi±zanych z ulicami. Zakończeniem szlaku będzie „dialog na IV nogi” w formie szybkich randek.

 

Plac przed Liceum im. B. Prusa

Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa zaprasza wszystkich uczestników ¦więta Saskiej Kępy na pchli targ, kiermasz ciast, k±cik retro, strefę malucha, akcję „Zrób sobie zdjęcie z Bolesławem Prusem”, wystawę „Saska Kępa wczoraj i dzi¶” i „Ludzie Saskiej Kępy”, a także gre miejsk± „Poznaj Sask± Kępę” oraz akcję „Edward Lutczyn rysuje”.

17:00 – przedstawienie „Na Arce” Teatru Pi±tek Wieczorem w wykonaniu uczniów Liceum im. B. Prusa

 

Ogród Jordanowski, ul. Nobla 18/26

- Recital wychowanków p. Małanicz-Onoszko Pauliny Chodkowskiej i Kuby Piszka.

- Wystawa TOTUTOTAM – podróże. Blisko i daleko, spotkania dalekie i bliskie.

- Koncert zespołu Drumbastic.

- Promocja bajki Magdalena Czerwosz pt. „Syrenki z Warszawy”.

 

Wystawa archiwalnych fotogramów dotycz±ca Saskiej Kępy z okresu międzywojnia.

Na ulicy ponadto ogródki kawiarniane, wystawy malarstwa, młodzież rozdaj±ca

gadżety więta – zielone balony z logo, znaczki, gazetki itp.

 

Kino „Iluzjon” - ul. Nobla 18/26, Ogród Jordanowski – godz. 14:00 – 19:00

 

Proponowany repertuar kina to:

1 Pokaz filmów dokumentalnych:

- „Człowiek starego kina” – o Eugeniuszu Małaniczu – 45 min

- „Powrót do krainy wspomnień” – o Teresie Roszkowskiej – 25 min

- „Stadion” – 30 min

- „Sto lat w kinie” – 60 min

- Dwuminutowy film o I ¦więcie Saskiej Kępy, nakręcony przez Joannę Farynę w ramach                            studiów dziennikarskich

- Pokaz superslajdów podróżniczych Jacka i Żanety Govenlocków

2 Przedwojenne filmy kina polskiego, w których wyst±pił Adolf Dymsza. („Wacu¶” ‘35, „Paweł i Gaweł” ’38)

 

Raj dla dzieci – Ogród Jordanowski przy ul. Nobla – godz. 14:00 – 19:00

- Pokazy taneczne i pokazy sztuk walki:

·        MH Metoda Andrzej Trzeciak – pokaz tańca breakdance

·        Szkoła Wing Tsun Kung Fu Dariusz Gradowski – 15-minutowy pokaz chińskiej sztuki walki wing tsun kung fu. Wyst±pi 6-10 osób, które zaprezentuj± formy do ćwiczeń technik w tej sztuce walki oraz praktyczne zastosowania technik w samoobronie.

·        Saska Studio Dance Łukasz Depa - Pokaz tańca: dancehall, hip-hop, popping, capoeira, jazz, rock&roll, salsa

·        Olga Sokołowska – Grupa Flamenco - Pokaz tańca Flamenco, 2 choreografie: sevillanas i tientos, w sumie ok. 10 minut.

·        Stowarzyszenie  Shinkage Ryu Marobashikai Polska - Dwa bezpłatne pokazy azjatyckich sztuk walki (2 x 25 min)

 

Wzdłuż ul. Francuskiej ustawione będ± stoiska z rękodziełem artystycznym twórców z Saskiej Kępy i nie tylko, w kawiarniach odbywać się będ± koncerty i spotkania autorskie.

 

W galeriach odbęd± się wernisaże.

 

Dodatkowo na posiadaczy smartphonów i bardziej zaawansowanych telefonów komórkowych czekać będzie aplikacja firmy LOKTER, umożliwiaj±ca grę miejsk±, zwi±zan± z Sask± Kęp±.

 

Każdy z go¶ci znajdzie co¶ dla siebie.

 

O godz. 19:00 na scenie przy Rondzie Waszyngtona rozpocznie się koncert galowy, w którym wyst±pi± Katarzyna Żak, Katarzyna Zielińska, Olga Bończyk, Jacek Borkowski, Maciej Maleńczuk, Zbigniew Zamachowski, a także Justyna Steczkowska i orkiestra The Jobers.

Koncert poprowadzi Jacek Borkowski

 

¦więto Saskiej Kępy odbywa się podczas dwudniowego ¦więta Wisły.

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

 


Copyright © 2015 Samorząd Mieszkańcow Saskiej Kępy. Kontakt: kepa@kepa.waw.pl